Narva Muuseumi Kunstigalerii

Galerii asub XVIII sajandi laskemoonalao endises hoones. 1990-ndate aastate alguses asutatud galerii on Ida-Virumaa kunstikeskuseks. Siin säilitatakse abielupaari Lavretsovide poolt Narva linna muuseumile üle antud vene kunstiteoste kogu, mida XX sajandi alguses peeti Baltimaade provintsimuuseumikogude hulgas parimaks.

Püsiekspositsiooni eksponeerimise kõrval korraldatakse galeriis ka kaasaegsete Eesti ja Lääne-Euroopa kunstnike näitusi, maikuu viimasel pühapäeval toimub traditsiooniline kunstipidu.

www.narvamuuseum.ee/est/kunstigalerii

Asukoht
Vestervalli tn 21, Narva
59°22'57''N 28°11'47''ENarva Victoria Bastioni kasematid

Narva Victoria bastioni kohta võib kõhklusteta öelda, et see on võitja läbi aegade.

Oma 300-aastase ajaloo jooksul on bastion sattunud paljude sõdade keeristesse. 21. sajandi algul õigustas Victoria bastion veelkord oma nime – pärast täielikku restaureerimist sai sellest jälle võitja! Bastion muutus üheks piirkonna põhiliseks turismimagnetiks.

Bastioni kasemattides ja püssirohukeldris väljapandud ekspositsioon tutvustab bastionidest koosneva kaitsesüsteemi ajalugu.

Teine korrus on avatud maist septembri lõpuni. Talveperioodil on see suletud, et mitte segada nahkhiiri, kes magavad seal talveund

http://bastion.narva.ee

Asukoht
Pimeaia tänav, Narva
59°22'52''N 28°12'11''Narva Linnus

Narva linnus on linna üks peamisi vaatamisväärsusi.
XIII saj. 70-ndatel aastatel rajasid taanlased Taani kuninga asehalduri residentsi tarbeks linnuse. Liivi Ordu võimutulekuga Eestis sai linnus Ordu esindajate peakorteriks. Narva kindlus on kõige mitmekülgsem ja kõige paremini säilinud kaitseehitis Eestis. Kindluse pindala on 3,2 hektarit, mille kõrgeimaks punktiks on Pika Hermanni torn (51 meetrit). Käesoleval ajal asub linnuses Narva Muuseumi püsiekspositsioon Narva linna ajaloost.
Kindluse territooriumil korraldatakse erinevaid kontserte ja üritusi.

narvamuuseum.ee

Asukoht
Peterburi maantee 2, Narva
59°22'34''N 28°11'57''E